doğru Gelinlik Nasıl Seçilir ?

04.06.2018
3.881
doğru Gelinlik Nasıl Seçilir ?

Doğru Gelinliği Seçmek İçin

Sevgili hanımlar, doğru gelinliği seçmek için öncelikle vücudumuzu iyi tanımamız gerekiyor. Vücudumuzun hangi kısımlarını gri plana atıp hangi kısımlarını ön plana çıkarmamız için bu çok çok önemlidir. Bunun için size yakışan doğru gelinliği bulmak konusunda en büyük sorunluluk size ait. Sonuç olarak siz kendinizi güzel hissettiğiniz de güzel bir gelin olabilirsiniz.

Rabbimizin verdiği güzellikleri en iyi şekilde değerlendirebilmek için ve bu kutsal yola en uygun şekilde girebilmek için seçeceğimiz gelinliğin uygun olması çok önemlidir. Öncelikle bilinmelidir ki vücut tipimiz çok önemlidir. Geniş omuzlu ve dar kalçalı bayanları prenses modeller tercih etmesi gerekirken, dar omuzlu ve geniş kalçalı bayanların vatkalı ve üst kısmı daha fazla işlemeli modeller seçmesi daha doğru olacaktır. Öte yandan bel inceliğiniz yeterli değilse bunun bir korseyle oluşturmalı ve prenses modellerinden olabildiğince uzak durmalı ve daha düz kesimli modellere başvurmalıyız.

Biz güzel hanımlar küçük yaşlardan beri hayaller kurmaktayız ve aklımızda hem bir gelinlik modeli olmaktadır. Böyle güzel bir günde giyeceğiniz gelinlik modeli de elbette hayallerinizdeki gibi olsun istersiniz. Fakat gelinlik araştırmasına başlamadan önce ilk yapmanız gereken hayalleri bir parça kenara koymak ve fikirlere açık olmaktır. Doğru gelinliği bulabilmek için yüzlerce gelinlik denemek zorunda kalabilirsiniz. Bundan kesinlikle yorulmamalısınız. Bu şekilde bütün modelleri deneyerek ve görerek en doğru gelinliğin hangisi olduğuna karar verebilirsiniz.

Gelinlik rengi olarak da saflığın simgesi olması açısından beyaz tercihi en güzel tercih olacaktır. Beyazın tonlarında farklı seçimler yapılabilir fakat bu tonlara sağdık kalmak doğru olacaktır. Çok karışık ve çeşitli desenlerin bir arada bulunduğu gelinliklerden ise daha sade gelinliklere göz atmamız gereklidir. Tabi ki en doğru gelinlik sizin içinde kendinizi en iyi hissettiğiniz gelinlik olsa da daha sade modeller muhafazakar hanımlar için daha doğru olacaktır.

 

Setr-i Nur

Suna Yurtalan

Whatsapp
Setr-i Nur
Setr-i Nur
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Lütfen hangi ilden yazdığınızı belirtiniz.