İnstagram’da Gelinlik ve Tesettür Gelinlik Trendleri

09.05.2017
5.071
İnstagram’da Gelinlik ve Tesettür Gelinlik Trendleri

İnstagram’da Gelinlik ve Tesettür Gelinlik Trendleri

Alışveriş kültürünün sanala taşındığı günden beri türlü türlü metotlarla ürün satışları gerçekleştirilmektedir. Birçok kişi gelinlik almadan önce artık internet üzerinden modellere ve fiyatlara bakarak alışveriş yapmayı tercih ediyor. İnstagram ise gelinlik alışverişi yapmak isteyenlere yeni bir kapı araladı. Detaylı fotoğrafların yer alması ve pratik kullanımı, anlık mesajlaşma özelliği sayesinde instagram üzerinden gelinlik trendleri hakkında bilgi sahibi olmak oldukça kolaylaştı.

İnstagram üzerinde satışa çıkarılan ya da tanıtılan gelinlik modellerinde bu sene dantel işlemelerinin ağırlıklı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Üst kısımda omuzlara bağlı askı modellerinde ince ve tül görünüm tercih edilenler arasında. Piyasaya ciddi anlamda etki eden modacıların yaptıkları defileler ve açıklamalarla gelinlik modellerinde de belirleyici olduğunu görüyoruz.

Tesettür gelinlik modellerini incelediğimizde ise türban kısmında düz sade bir türban tercih edildiği gibi türbanda yer alan ince ve hoş çiçek işlemelerinin de şıklık kattığını söyleyebiliriz. Tesettür gelinlik trendlerinde dikkat çeken diğer husus ise balık modellerin tesettür gelinliklerde pek tercih edilmemesi. Ayrıca üst kısımda omuzları komple saran kapalı bir model tercih edilenlerden. Gelinliğin etek kısımlarında ise gelinliği oldukça kabarık göstererek şatafatlı bir görüntü isteyenler için kat kat şişirme yöntemleri uygulanıyor.

İnstagramda yapılan güncellemeler sayesinde bir paylaşım içerisine 10’dan fazla resim eklenebilme olanağının gelmesi en çok gelinlik ve elbise arayanların işine geldi. Gelinlik modellerini sergileyen mankenlerin birçok yönden ve açıdan çekilen fotoğraflarına bakabiliyoruz.

İnstagramda tesettürsüz ve tesettürlü gelinlik modellerinde her yıl birbirine yakın çizgiler olsa da 2017 yılında modacıların kendilerinden kattıkları işlemelerle daha güzel işler ortaya çıktı. 2017 sonrasında da devam edeceğe benzeyen bu akımda danteller ve dekolte özellikler ön planda.

Gelinlik trendleri kadar gelinliklerin fiyatları da değişiyor. Kaliteli ve şık modellerin fiyatları markasına göre 2 bin TL fiyatlardan başlıyor. Kiralama ve satın alma opsiyonları arasında fazla fiyat farkı sunulmaması da yeni nesil gelinlikçilerde sık karşılaştığımız bir durum. İnstagram’da gelinlik trendlerini iyi araştırıp dışarıda yer alan gelinlikçileri öyle gezmenizi, bizimle tanışmadan fiyat araştırması yapmadan alışverişe çıkmamanızı öneririz.

@setrinur hesabımız instagram sosyal medyasının en aktif kanallarından biridir. bizi takip ederek en güncel modellerimizi görebilirsiniz.

Whatsapp
Setr-i Nur
Setr-i Nur
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Lütfen hangi ilden yazdığınızı belirtiniz.