Gelin Olacak Bayanlara Tavsiyelerimiz

10.06.2017
3.587
Gelin Olacak Bayanlara Tavsiyelerimiz

Gelin Olacak Bayanlara Tavsiyelerimiz

Gelinlik bir gelin için en önemli olaydır. Gelinler bazen evlenecekleri mekanın güzelliğinden, şatafatından çok kendilerinin güzel görünmelerini isterler. Ben gelinlerimize bu konuda aslında katılıyorum. Albüm tercih eden çiftler yıllar sonra düğün salonunun görkemine vs değil kendilerinin o gün ne kadar güzel göründüklerine bakacaklar. Albümlerde, dış çekimlerde iç çekimlerde sadece gelin ve damada ilişkin resimler yer almaktadır ve videoları izlemek yerine resimlere bakılınca güzelliklerini ortaya koyacak olan o fotoğraflara prensesler gibi olmak isterler.
İste bu ve bunun gibi benzer farklı sebeplerden ötürü olarak gelinlik gelinin vücut şekline göre, boyuna göreve ten rengine göre seçilmelidir. Biliyoruz ki tüm gelinlikler beyazdır. Renkli gelinlik tercih etmeseniz de beyazın bile aslında çok fazla tonu vardır. Çok parlak kar gibi olan beyaz tonları, yarı mat beyaz tonlarıi kırı beyaz tonları, sıcak renklere kaçan veya soğuk renklere kaçan beyaz tonları yer almaktadır. Bunun için model seçimi kadar gelinliğin teniniz ile uyumu da oldukça önemlidir.

Daha sonra gelinliğin modeli üzerine öncelikle araştırmalar yapılmalı. Hayalinizde bir gelinlik modeli varsa eğer bu modelin vücudunuza uygun olup olmadığına bakılmalıdır. İstediğiniz modelde birkaç faklı seçenekte gelinlik deneyerek hayal ettiğiniz gibi olup olmadığını karar vermelisiniz. Eğer küçük değişiklikler ile gelinliği size uygun bir hale getirebiliyorlarsa o zaman sorun ortadan kalkacaktır fakat gelinlik üzerinizde hiç de hayal ettiğiniz gibi durmuyorsa o zaman farklı gelinlik modellerini araştırma yoluna gitmelisiniz. Gelinlik ararken baktığını yerlerde ki kişilerin ve çevrenizdeki kişilerin fikirlerini almalısınız. Dışardan bakan bir göz sizin görmediğiniz ayrıntıları görebilmekte ve yakışıp yakışmadığı konusunda daha objektif olabilmektedir.
Gelinlik konusunda bilgili olabilen kişiler ile alışverişe çıkın. Stresli gününüzde stresinizi artırabilecek olan kişiler ile değil sadece size destek olabilecek kişiler ile alışverişe çıkın. Bunun yanı sıra bol bol gelinlik denemekten çekinmeyin.

Bunun yanı sıra gelinliklerde bu sene straplez modeller çok popülerliği korumamakla beraber düşük omuzlu, üst bölüm detaylı, çok karmaşık görünmeyen modeller tercih edilmelidir. Çok çok kabarık etekler değil daha orta genişlikteki etekler tercih edilmelidir. Hem simli hem güpürlü hem taşlı hem dantelli gelinliklerden ise bir veya iki farklı materyalin bir aada kullanıldığı modeller tercih edilmektedir.

Setr-i Nur

Whatsapp
Setr-i Nur
Setr-i Nur
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Lütfen hangi ilden yazdığınızı belirtiniz.