Gelin Porselen Makyaj

07.02.2017
9.139
Gelin Porselen Makyaj

Tesettür Gelin Porselen Makyaj

 

Bir kadının bulunabileceği her ortama göre farklılık gösteren makyaj, bayanların kendilerinde farklılık ortaya çıkarma arayışı içine girdikleri bir bakım türünü oluşturmaktadır.Kadınlar son zamanlarda ciddi bir makyaj çeşitliliği arayışı içine girmekte ve bu durum neticesinde de farklı makyaj türlerine karşı bir merak uyanmaktadır. Porselene makyaj türü giderek rağbet görmekte olup çok daha çekici ve etkileyici bir görünüme kavuşmak isteyenler için tercih edilmektedir. Porselen makyaj normal türdeki makyaja kıyasla daha çok salon makyajı niteliğine sahiptir. Bu makyaj türü daha çok gece kullanılan bir makyaj türü olup gündüzleri yapılması önerilmemektedir.

 

Porselen Makyajın Özellikleri Nelerdir?

 

Porselen makyajın en önemli özelliğinden biri 42 saat boyunca sıcağa dayanabilir özellik barındırması ve sudan etkilenmemesi nedeniyle gece boyu akmayarak sabit kalmasıdır. Bu nedenle daha çok gelinlerin tercih ettiği bir makyaj türü olma niteliğine sahiptir. Porselen makyajın diğer bir özelliği de konusunda profesyonel kişiler tarafından yapılmasına gerek duyulan bir makyaj olmasıdır. Porselen makyajını yapabilmek için belirli bir eğitim süreci yaşamak gerekmektedir. Porselen makyajın yapımı büyük bir özen gerektirmektedir. Küçücük bir hatada çıkarılıp yeniden yapılması gerekir.Bu makyajın yapım aşamasına geçilmeden önce cildin çok iyi bir biçimde temizlenmiş olması gerekir. Makyaj uygulaması öncesinde cildin nemlendirilmesi oldukça önemlidir. Porselen makyaj özel kozmetik ürünleri kullanılarak yapılır.Normal makyaja göre biraz daha farklı bir fiyat aralığı bulunmaktadır.

 

Porselen Makyajın Avantajları Nelerdir?

 

Porselen makyaj 42 saat boyunca bozulmadan sabit kalma özelliğine sahiptir. Gelinlerin çokça tercih ettiği bir makyaj olan porselen makyajı dayanıklılığından dolayı yüzünde normal fondöten kullanımıyla kapanmayan izler bulunan kişiler tarafından da tercih edilmektedir. Bu makyaj tekniğinde uygulanan kozmetik ürünler ilk sürüldükleri andaki gibi sabit kalırlar. Yüzde makyaj yokmuş hissi vermektedir. Yüz hatlarının doğal bir görünüm sergilemesini sağlamaktadır.Cilde pürüzsüz bir görüntü kazandırıcı niteliktedir.

 

Porselen Makyajı Kullanmanın Sağladığı Faydalar Nelerdir?

 

Porselen makyaj ürünleri uzun süreler sonrasında bile sürüldükleri ilk andaki duruşlarını korumaktadırlar. Günlük hayatta da rahatlıkla kullanılabilen bu makyaj türü nişan, düğün gibi özel gecelerde sahne sanatçılarının sahneye çıktıkları gecelerde yapılmakta olan bir makyaj türü olma özelliğine sahiptir. Porselen makyaj türü sayesinde yüzde bulunan ve pek de hoş bir görünüm sergilemeyen yara izlerini, cilt güzelliğini olumsuz yönde etkileyen sivilce izleri gibi ve benzeri kusurları kapatıcı bir özelliğe sahiptir.

 

Bu türdeki bir makyaj konusunda uzmanlık istemektedir. Profesyonel bir şekilde yapılan porselen makyaj ile gelinler hayatlarının en özel ve anlamlı günlerinde son derece pürüzsüz ve göz kamaştırıcı bir cilde ve güzelliğe kavuşurlar. Bu makyaj uygulamasının tercih edilmesindeki en önemli neden cilde oldukça pürüzsüz bir görünüm kazandırması ve yüzde doğal bir güzellik ortaya çıkarmasıdır. Oldukça ağır bir makyaj türüdür bu nedenle geceleri video ve fotoğraf çekimleri esnasında kullanımı oldukça yararlıdır.

 

Porselen Makyaj Evde Yapılabilir Mi?

 

           Porselen makyaj, konusunda uzmanlık isteyen ve hata payına yer vermeyen bir makyaj türüdür. Ancak makyaj yapma konusunda kendisine güvenen ve yetenekli olduğuna inana bütün bayanlar bir porselen makyaj seti alıp evlerinde kendi porselen makyajlarını yapabilirler. Fakat dikkate alınması gereken en önemli detay porselen makyajın yapımı zor bir makyaj olduğu konusudur. Bu makyajı yaparken unutulmaması gereken diğer konular ise makyajın uzun süre dayandığı ve geceleri kullanıma uygun olduğudur. Son derece ağır bir makyaj olması nedeniyle gün ışığının yüze vurması neticesinde yüzde gerçekleştirilen tüm uygulamalar gözle görülür bir belirginliğe ulaşacağından dolayı hoş olmayan bir görüntü oluşmasına neden olacaktır.

Setr-i Nur / Suna YURTALAN

Whatsapp
Setr-i Nur
Setr-i Nur
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Lütfen hangi ilden yazdığınızı belirtiniz.