Kışa Özel Cilt Bakım Önerileri

19.10.2017
2.121
Kışa Özel Cilt Bakım Önerileri

Kışa Özel Cilt Bakım Önerileri

Kış mevsiminin kapıya dayanması ile birlikte bayanların en çok sorun yaşadıkları vücut bölgeleri eller, dudaklar ve yüz çevresidir. Kış soğukları ile birlikte düşen nem oranı cilt kuruluğunu da beraberinde getirir iken bu mevsimlerde en iyi cilt bakımı için sizlere altın değerinde ipuçları sunmaktayız. Vücudunuzun tüm bölgeleri için aşağıdaki önerileri uyguladığınızda daha parlak ve daha güzel bir cilt görünümünü elde edecek, soğu hava şartlarından etkilenmeyeceksiniz.

Ellerin Kuruması;

Kış aylarında en çok soğuğa maruz kalan bölgemiz kuşkusuz ellerdir. Aynı zamanda el bölgesinden giren soğuklar tüm vücudu etkilediğinden bu mevsimde eldivensiz dışarıya çıkmamak gerekir. Kış aylarında ellerinizin kuruluğu gidermek için nemlendirici oranı yüksek olan el kremleri kullanmanız gerekmektedir.

Dudak Çatlaması;

Kış aylarında milyonlarca bayan bu sorun ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu sorunun ana nedeni kış aylarında nem oranının düşmesi ve havanın kuru olmasıdır. Dudak çatlamasını gidermek için yapacağınız en etkili hareket yanınızda sürekli olarak nemlendirici taşımaktır. Bu nemlendirici ile sürekli dudaklarınızın çatlamasını ve kuru kalmasını engelleyebilirsiniz.

Topuk Çatlaması;

Genellikle kış mevsiminde kuru hava ve nem oranının düşmesi ile birlikte topuklarda çatlaklar meydana gelmektedir. Bunları çoğu zaman fark etmeseniz de kimi zamanlar rahatsız olabilirsiniz. Kış mevsimlerinde topukların çatlamasını engellemek için uygulanacak en etkili yöntem yatmadan önce vazelin ile iyice sürmek ve streç film ile burayı kapatmaktır.

Yüz Temizliği;

Kış mevsiminde yüze uygulanan makyajların temizlenmesi çok zordur. Bir de bu duruma kuru hava ve nem oranı düşmesi de katılınca çok hafif bir makyaj dahi suratınıza yapışmaktadır. Kış aylarında yüz temizliği için kullanacağınız sabunu petrol zengininden yana kullanmanız en etkili uygulama olacaktır.

Setr-i Nur

Whatsapp
Setr-i Nur
Setr-i Nur
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Lütfen hangi ilden yazdığınızı belirtiniz.