Gelinlik Modelleri ve Fiyatları

26.04.2017
90.895
Gelinlik Modelleri ve Fiyatları

Gelinlikler günümüzde ve günümüzden önceki dönemlerde bayanların en çok konuştukları ve küçüklükten beri hayal ettikleri elbiseleridir diyebiliriz. Her kız küçükken gelinliklere heveslenir bütün kız çocukları evdeki tül perdelerden kendilerine gelinlik yapmışlardır. Gelinlik modelleri moda dergilerinin en çok yayınladıkları moda evlerinin en çok konuştukları en çok tasarımını yaptıkları, defile ve moda fuarlarının gözdesi olmuştur. Küçüklükten beri düşünülen ve hayal edilen gelinlik kızlar, bayanlar arasında modanın her zaman konusu olmuştur.

Gelinlik modelleri ve fiyatları buna göre belirlenir. Günümüzde ve geçmişte türlü ve çeşitli gelinlik modelleri kullanılmıştır. Eskiden geçmiş zamanlarda gelinlik yerine kına gecelerinde bindallı giyilirdi, bindallı geleneği günümüzde tekrar yeniden moda olmuştur. Geçmişte gelinlik modellerinde kullandığımız modeller tekrar yeniden moda olup günümüzde de kullanmaya tekrar başlanmıştır.

Gelin olacak genç kızlar hayalindeki gelinliği özel olarak diktirebilir, moda evinden satın alabilir, bir moda evine özel olarak diktirebilir ya da daha uygun bir yöntem olan gelinlik kiralama işlemini tercih edebilirler. Bazı düğünlerde ise nikahlar ve düğünler ayrı yapılmaktadır, genç kızlar bunun için iki kere gelinlik giyme tercihi yapabilirler, örneğin nikahında kısa bir gelinlik modeli ya da elbise giyen bir gelin adayı, düğününde prenses model bir gelinlik modeli kullanabilir.

Bazı gelinlik modelleri şöyle sıralanabilir, kabarık gelinlik modelleri, prenses gelinlik modeli, a model gelinlik modeli, balık model gelinlik modeli, dar model gelinlik modeli, helen vingate gelinlik modeli, taşlı gelinlik modelleri, tüllü gelinlik modelleri, sade gelinlik modelleri, askılı gelinlik modeller, Straplez gelinlik modelleri kollu gelinlik modelleri, kapalı gelinlik modeli, kısa gelinlik modeli, dantelli gelinlik modeli olarak örnek verilebilirler.

Gelinlik fiyatları günümüzde oldukça pahalıdır. Gelinlik  fiyatları neredeyse 2.500 lira ile 10 bin lira arasında değişiklik göstermektedir.

Setr-i Nur 2017 Kreasyonumuzda her bütçe için uygun gelinlik ve kiralama hizmetimiz mevcuttur.

 

Whatsapp
Setr-i Nur
Setr-i Nur
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Lütfen hangi ilden yazdığınızı belirtiniz.