Setr-i Nur Tesettür Gelin Başı Modelleri

07.02.2017
14.437
Setr-i Nur Tesettür Gelin Başı Modelleri

Her bayanın düğün günü özeldir. Öyle ki tüm detaylar aylar öncesinden en ufak ayrıntısına kadar planlanmaya başlar. Seçilecek gelinlik, ayakkabı, aksesuarlar ve tüm bu bileşenlerle uyum içinde olacak bir gelin başı bir gelinin olmaz ise olmazları arasındadır. Gelin başı mutlaka gelinliğin formuna göre seçilmelidir. Zira spor diye tabir edilen bir gelinlik ile çok abartılı bir gelin başı istenilen etkiyi yaratmayacaktır. Bu yüzden gelin başı sadece isteklerimize göre değil, gelinliğin konseptine uygun olarak seçilmelidir.

Öyle ki tek etken de bu olmamaktadır. Düğünün yapılacağı mekân da gelin başını etkilemesi gereken faktörler arasında yer almaktadır. Mesela kır düğünü gibi temalarda, daha doğal görünümlü saçlar ve makyajlar tercih edilmeli ve doğa ile iç içe bir görüntü sergilenmelidir. Hatta son günlerin trendi haline gelen çiçekli saç aksesuarları ve taçları da tam da bu kır düğününe uygun konseptler için yaratılmış olmaktadır. Söz konusu tesettür gelin başı olduğunda ise bayanların işi biraz daha zorlaşmaktadır. Tesettür gelin başı yapılırken, öncelik ile tercih ettiğimiz kuaför çok önemli olmaktadır. Öyle ki usta ve profesyonel ellerde harikalar yaratacak modeller, yeterli donanıma sahip olmayan kuaför salonlarında bir hayal kırıklığı yaratacaktır. Bu söz konusu durum ile karşılaşmamak ve en özel gününüz de her hangi bir olumsuzluk ile karşı karşıya kalmamak için mutlaka gelin başınızı sadece düğün gününde görmek gafletine kapılmayın.

Mutlaka düğün öncesi saçınızın provasını yaptırın. Böylece eğer gelin başınız istediğiniz etkiyi vermez ise farklı arayışlara girmek için yeterli vaktiniz mevcut olacaktır. Aslında tesettür gelin başı yapılır iken kullanabileceğiniz aksesuarlar daha çeşitli olmaktadır. Bir sürü farklı model ve konsept arasında size en uygununu zevkinize göre tercih edebilir ve uygulayabilirsiniz. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, güzel bir gelin başının ilk ve en önemli etkeni başarılı ve donanımlı bir kuafördür. Bu sayede kuaförünüz size, gelinliğinize ve yüz tipinize en uygun gelin başı hakkında en doğru fikirleri verebilir. Bu aşamadan sonra geri kalan her şey sizin zevkinize kalmış olmakta. Çünkü bu özel günde en önemli olan sizin kendinizi rahat ve güzel hissetmeniz. Kafanızda soru işareti bırakan ve emin olamadığınız modellerden kaçınmanızı öneririz. Böylece kendinizi rahatsız ve huzursuz hissetmezsiniz. Böylece ister istemez modunuz düşmeden düğününüzün tadını çıkartabilirsiniz. Tesettür gelin başı uygulaması yapılır iken birçok farklı yöntem uygulanabilmektedir.

Örneğin direk olarak başınızda tercih edebileceğiniz türbanın, bu işte uzman kişiler tarafından şekillendirilmesi ile ortaya şık bir tesettür gelin başı çıkartılabilir. Bunun dışında tesettür gelin başında uygulanabilecek aksesuarlar da mevcut olmaktadır. Örneğin türbanın arkasından gizlenerek başınızın ön kısmına doğru gelen ve alnınıza sarkan modeller tercih edebilirsiniz. Bu modellerin taş yoğunluğuna ise gelinliğinize ve zevkinize göre karar verebilirsiniz. Alnınızdan sarkan parçaların ise illa taş olması da gerekmemektedir. Şık, işlemeli dantel görünümlü tesettür saç aksesuarları ile farklı bir görünüm yakalayabilirsiniz. Bu sezon sık sık gelin başlarında renkli çiçekler görmekteyiz. Bu modeller çok hoşunuza gidiyor ama tesettürlü olduğunuz için böyle bir modeli kullanamayacağınızı düşünüyor iseniz yanılıyorsunuz. Tesettür gelin başlarında da bu sezon çiçekler çok revaçta.

İster başınızın etrafında bir taç gibi bu çiçekleri kullanabileceğiniz gibi, isterseniz de türbanın tek bir bölümünde de kullanarak sık bir görüntü elde edebilirsiniz. Ayrıca bu çiçeklerin altına eklenen şeffaf ya da fileli tüller aracılığı ile duvak gibi bir görünüm elde etmekte, bu sezonun tesettür gelin başı modelleri arasında sıkça kullanılmaktadır.

Whatsapp
Setr-i Nur
Setr-i Nur
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Lütfen hangi ilden yazdığınızı belirtiniz.