Nikah Elbisesi Giyeceklere Tavsiyeler.

18.07.2017
7.262
Nikah Elbisesi Giyeceklere Tavsiyeler.

Dantelli Nikah Elbiseleri

Nikah elbiseleri artık 2017 yılında daha ağırlıklı olarak dantelli elbise modelleri arasından seçilirken özellikle de nikahtan evlenecek olan kişiler için anlamları çok daha büyüktür. Düğün yapmadan evlenmek maddi açıdan büyük bir kolaylık sağlarken nikahta giyilecek kıyafetin de önemini arttırmaktadır. Yine düğün yapacak olsa dahi artık pek çok genç kız yine hayatının önemli bir dönüm noktası olan nikah günlerinde şıklıklarından taviz vermek istememektedir. Dantel nikah elbiseleri çok daha şık bir görünüm sunarken günün anlam ve önemine de uygun bulunması bu elbiselerin kullanımını arttırmaktadır.

 

Nikah Elbisesi Ne Renk Olur?

Nikah elbisesinin ne renk olacağı tamamen bunu giyecek kişinin ten rengine göre ayarlanmalıdır. Nikahtan evlenecekseniz bu renk kesinlikle beyaz olmalıdır. Ancak hem düğün hem de nikah yapıyorsanız rengi seçmek sizin tercihinize bağlıdır. Ancak beyaz masumiyetin simgesi olarak kabul edildiği için bu tip törenlerde beyazın giyilmesi daha uygun bulunmaktadır.

Nikah Elbisesini Kim Alır?

Bu konu tamamen evlenecek olan çiftlerin tercihine bırakılmalıdır. Aslında eski geleneklere göre erkek tarafının aldığı nikah elbisesini günümüzde çiftler kendi maddi durumlarına göre belirlemektedir. Özellikle de kendi düğünlerini kendileri yapan gençler çoğu zaman ortak bir bütçe ortaya koymakta ve düğünün tüm masraflarını bu bütçeden ortak olarak yerine getirmektedir. Ömür boyu devam etmesi düşüncesi ile çıkılan bu yolda küçük sorunları büyüterek pürüzler çıkarmak yerine mutlu olmak için çözümler üretmek çok daha doğru olacaktır.

Setr-i Nur

Suna YURTALAN

Whatsapp
Setr-i Nur
Setr-i Nur
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Lütfen hangi ilden yazdığınızı belirtiniz.