Gelinlik Modelleri Prenses

27.04.2017
4.236
Gelinlik Modelleri Prenses

Her genç kız düğününde prenses gibi görünmek ister, bunun içinde küçüklükten beri prensesler gibi bir düğün hayal ederler. Prenses modeller günümüzde en çok tercih edilen gelinlik modellerindendir. Buna bağlı olarak güzel görünmesine karşın oldukça pahalı ve giymesi oldukça zahmetli bir gelinlik modelidir. Genç kızlar düğünlerinde hem eğlenmek hem de prenses gibi görünmek isterler, prenses model gelinliği taşımak oldukça zordur, prenses model gelinliğin altına yüksek topuklu, platform topuklu ayakkabılar tercih edilmelidir. Daha rahat olmak için dolgu topuklu gelin ayakkabıları da kullanılabilir.

Gelin ayakkabıları gelinliğe bağlı olarak uyum sağlamak zorundadır. Prenses model gelinliklere özel dikilmiş duvaklar da mevcuttur. Prenses model gelinlikler için kabarık duvaklar tercih edilmelidir. Duvakların ve ayakkabıların üzerleri dantelle ve taşlarla süslenmiş olabilir. Gelin ayakkabıların üzerlerine gelinin ve damadın baş harfleri ya da isimleri yazılarak kullanılabilir. Duvakların kenarlarında gipürlü danteller kullanılması prenses model gelinliği oldukça hoş bir görünüm katacaktır.  Prenses model gelinliklerin kolları uzun, dantelli ya da prenses model gelinlikler aynı zamanda straplez yani kolsuz olarak da tercih edilebilir, prenses model gelinliklerin arka kısımları açık, desenli, dekolteli olarak diktirilebilir.

Bazı prenses model gelinlerin isimleri şunlardır; Maria, Elizabeth, Eva, Kristal, Victoria, Yaprak, Prenses, Love You, Kalpten, Rüya, Nergis, Çiğdem, Sindirella, Elizya, Manolya, Aymina, Nefise Ece, Angel, Tiana, Hera, Billur, Nil, Diyar, Efsun, Dreams, Okyanus, Selen olarak örnek gösterilebilir.

Gelinliklerin kumaşı saten, pamuklu, ya da sentetik yapıda olabilir. Birçok gelinlik modeli bir gelinlik üzerinde rahatlıkla çalışılabilir. Gelinlik modellerinin aynı zamanda staplez ve prenses gelinlik modelinde kullanılması mümkündür. Prenses gelinlik modellerini kabarık gösteren gelinliğin astarında bulunan kasnak malzemedir. Kasnak ne kadar geniş olursa gelinlik o kadar kabarık görünür ve en kabarık gelinlik modeli prenses gelinlik modelidir.

 

Whatsapp
Setr-i Nur
Setr-i Nur
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Lütfen hangi ilden yazdığınızı belirtiniz.