Kapalı Gelinlikte Seçim Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler.

04.04.2017
5.706
Kapalı Gelinlikte Seçim Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler.

Kapalı Gelinlikte Seçim Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Türk geleneklerinde yüzlerce yıldır kadınlar düğünlerinde gelinlik giyiyor. Gelinlik modellerinin beyaz olmasının nedeni ise pek bilinmese de, beyaz rengin saflığı ve temizliği temsil etmesi. Kadınların kalbindeki temizliği yansıtan gelinlik modelleri hem açık hem de tesettürlü kadınlara özel olarak tasarlanıyor. Siz de çeşitli kapalı gelinlik modelleri sayesinde kendi tarzınızı yansıtabilirsiniz.

Gelinlik modellerinin yüzlerce farklı model ve motif seçeneği bulunuyor. Gelinlik modeli seçerken vücut tipinizi ve gelinliğin yapılacağı mekanı dikkate almanız gerekiyor. Genel olarak tabir edecek olursak elma, kum saati, armut ve dikdörtgen olmak üzere dört farklı kadın vücut tipi bulunuyor. Peki, vücut tipine göre kapalı gelinlik modeli nasıl seçilir?

Elma vücut tipine sahip olan kadınların vücut tipi genel anlamda kalın bel, düz bacaklar ve düz bir kalça şeklinde görünmektedir. Elma vücut tipine sahip kadınların kalçaları düz olması ile birlikte göğüs bölgesi de daha dolgundur. Tesettür gelinlik modellerinde A kesim gelinlikleri tercih edebilirsiniz. A kesim gelinlik modelleri elma vücut tipine sahip kadınlara oldukça yakışmaktadır.

Kum saati vücut tipine sahip kadınların vücut şekli tam olarak ifade edildiği gibi kum saatine benzemektedir. 90-60-90 ve benzeri vücut hatlarına sahip olan kadınların vücudu genel olarak mükemmel şeklinde tabir edilmektedir. Kum saati vücut tipine sahip kadınların en büyük avantajlarından bir tanesi de gelinliklerin oldukça yakışmasıdır. Kum saati vücut tipine sahip kadınlar 2017 sezonunda özellikle balık gelinlik modellerini tercih ediyor. Siz de kum saati vücut tipi bir vücuda sahipseniz, balık gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz.

Armut vücut tipine sahip kadınların vücudu ise genel olarak normal ve küçük göğüsler, geniş kalçalar ve ince bel olarak tarif edilebilir. Armut vücut tipine sahip kadınların gelinlik tercihinde belini ön plana çıkaracak modelleri tercih etmesi gerekiyor. Kapalı gelinlik modellerinde siz de armut vücut tipine sahipseniz A kesim gelinlik modelleri ve kayık yaka gelinlik modelleri ilk tercihleriniz arasında yer almalıdır.

Dikdörtgen vücut tipine sahip kadınların vücut hatları ise genel olarak geniş omuz, dar kalça ve küçük göğüsler olarak tabir edilmektedir. Dikdörtgen vücut hatlarına sahipseniz, tercihinize bağlı olarak sırt dekolteli gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz.

 

Setr-i Nur

Suna YURTALAN

Whatsapp
Setr-i Nur
Setr-i Nur
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Lütfen hangi ilden yazdığınızı belirtiniz.