Tesettür Ve Güzel Makyaj Teknikleri Nelerdir ?

09.12.2017
3.287
Tesettür Ve Güzel Makyaj Teknikleri Nelerdir ?

Güzel Makyaj Teknikleri Nelerdir?

Makyaj genel anlamda erkek ve kadın için önemli olsa da, kadın için çok daha önemli bir husustur. Kadınlar güzellik anlamında en büyük katkıyı, yaptıkları makyajlardan sağlarlar. Makyajı herkes yapabilir. Ancak, bazı teknikler çok daha fazla güzellik katar ve aynı zamanda da cildinizin zarar görmesine engel olur.

Makyaj teknikleri uygulanırken, kaliteli malzemeler tercih edilmelidir. Ayrıca, da kullanılan fırçaların kaliteli olması, kıl dökülmemesi ve yumuşak olması önemli bir husustur.

CİLT TEMİZLİĞİ YAPILMALIDIR

Makyaj yapmaya başlamadan önce bazı hazırlıklar yapmakta fayda vardır. Makyaj yapılacak cildin güzel bir şekilde temizlenmesi bu hazırlıkların başında gelir. Temizleme esnasında cilt temizleme toniği kullanabilirsiniz. Ayrıca, güneş ışınlarından korunmanızı da sağlayacak olan bu ürünü kullanarak hem temizlik yapmış hem de koruma sağlamış olacaksınız.

FONDÖTEN UYGULAMASI

Makyaj yaparken kullanacağınız fondötenin temiz cilde uygulanması gerekir. Hafif nemli bir cilde nemlendirilmiş sünger kullanarak uygulamanız doğru bir uygulama şekli olacaktır. Çok fazla bastırmadan ve aşırıya kaçmayacak şekilde uyguladığınız fondötenden sonra süngerinizi temiz bir şekilde yıkadıktan sonra ambalajında saklamalısınız.

Fondöten seçiminde, ten renginize yakın olmasına dikkat etmelisiniz. Uygulama için ise, ince bir tabaka şeklinde, masaj yaparak uygulanmasına dikkat etmelisiniz.

PUDRA UYGULAMASI YAPILIŞI

Pudra uygulaması makyaj için önemli bir malzemedir. Kesinlikle fondöten uygulamasından sonra yapılmalıdır. Bu şekilde tam makyaj ile birlikte uygulanacak olan pudranın şeffaf pudra olması önemlidir. Ancak, sadece ekstra bir ürün kullanmadan sadece pudra uygulaması yapılacaksa, ten rengine uygun bir pudra seçilmelidir.

Pudra uygulaması da yine kaliteli ve yumuşak fırçalar ile ince bir tabaka şeklinde uygulanmalıdır. Küçük bir alana uygulanması görüntü açısından uygun olacaktır. Bu aşamadan sonra göz, maskara, allık ve dudak uygulamasına geçilmelidir.

Setr-i Nur
Suna Yurtalan

Whatsapp
Setr-i Nur
Setr-i Nur
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Lütfen hangi ilden yazdığınızı belirtiniz.