Setr-i Nur Medine İpeği Tesettür Şal

05.03.2017
3.947
Setr-i Nur Medine İpeği Tesettür Şal

Suna YURTALAN Tesettür Şalı

 

            Gün geçtikçe insanlar bilgilere daha kolay eriştikçe muhafazakar bir kesim olma yolunda ilerlemekteyiz. Bu da tesettür konusunda kadınların daha da güzel bir görünüm almasına neden olmuştur. Kadınlar başlarını kapatarak şal takarak tesettürlü bir giyim tarzına geçiş yapmışlardır. Bu nedenle kapalı gelin başı ve tesettür giyim sektörü gün geçtikçe gelişme göstermektedir.

 

Bu sayede şal sektörü de gelişme göstermiştir. Artık gelinler tesettür şal gelinlikler ve saçlarına şal takarak yani gelin başı şallı olarak hayatlarında ki en mutlu günde düğünlerinde o şekilde sevdiklerinin karşılarına çıkmaktadırlar. Bu şal ürünündeki markanın giderek artmasından kaynaklanmaktadır. Tesettür giyim konusunda ise ülkemizde belli bölgelerde rekabet git gide artarak önemli pazarlar haline gelmiştir.

 

Pazarları şirketler internet sitelerinden reklamlarını yapıp insanları bilgilendirmektedirler. Bundan 10 yıl öncesine bakarak böyle muhafazakar kesime hitap eden şal desenleri tesettür giyim mağazaları hatta tesettür giyim markalarını yok denecek kadar az rastlanmaktadır. Artan taleple beraber büyük bir pazar haline gelen tesettür şal giyim kadınlar büyük ilgi odağı haline gelmiştir.

 

Tesettür Giyim

 

En önemli pazarlardan birine haline gelen tesettür giyim ürünleri moda şeklinde kadınların önüne sunulmaktadır. Hatta tesettür şal giyimin panayırları her geçen gün büyük şehirlerde boy göstermektedir. Tesettür giyim artık bir festival şeklinde insanlara sunulmakta ve o festival gününde insanlara indirimli ürünler imkanı sağlamaktadırlar. Bu festivalleri kaçırmayan kadınlar o festivale gelirken de şal konusunda kıyafet konusunda birbirleriyle yarış halinde olmaktan geri kalmıyorlar. Çünkü o festivalde kadınlar en güzel, en kaliteli, en markalı ben olmak için yarışmaktadırlar.

 

Aynı zaman da oraya gelen kadınlar festivaldeki markalardan birbirleriyle yarışarak alış veriş yapmaktadırlar. Festivale katılan markalar gerçekten iyi satışlar yapmaktadır. Şal ürünlerinde ki kalitesi ise kesinlikle tartışılmaz kalite haline gelmiştir.

 

O festivallerde şal ürünlerini çeşitleri, desenleri, renkleri yaz geldikçe sık artan model değişiklikleriyle artış göstermiştir. Artık çok büyük bir pazar haline gelen tesettür şal giyim sektör olarak çok büyük bir pazar haline gelmiştir. Bu da sektörün çok hızlı geliştiğini göstermekle bu sektöre yapılan yatırımlar artış göstermektedir.

Whatsapp
Setr-i Nur
Setr-i Nur
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Lütfen hangi ilden yazdığınızı belirtiniz.