Tesettür Kınalık Modelleri

22.04.2017
8.892
Tesettür Kınalık Modelleri

Çok eski bir gelenek olarak düzenlenmekte olan kına geceleri düğünden bir önceki gün gerçekleştirilir ve genellikle aile arasında kutlanır. Düğün gününe hazırlık olarak nitelendirilen kına gecesi törenleri aynı zamanda gelinin baba evindeki son gecesidir ve özel bir gecedir. Aile ve akrabalar arasında gerçekleştirilecek olan kına gecelerinde gelin şık ve dikkat çekici olmak istemektedir. Son dönemlerde kına gecesi törenlerinde eski geleneklerde olduğu gibi bindallılar çok fazla dikkat çekip tercih ediliyor ise tesettür kınalık modelleri de bu tasarımlara uygunluğu ile kapalı bayanların ilgi odağında oluyor.

Tesettür kınalık modelleri arasında ilk sırada şüphesiz ki Hürrem Sultan bindallı tasarımları geliyor. Yeşil ve koyu bordo renkleri ile hazırlanan kınalık modelleri genç gelin adaylarının ilgi odağında oluyor. Özellikle geçmişe olan bağlılık ve törelerimize olan sadakatten dolayı bu modelleri de seçen bayanlar için dantellerin şık işlemeleri de gösterişli etek bölümleri ilgi odağı olmasını sağlıyor.

2017 Tesettür Kınalık Modelleri

Tesettür kınalık modelleri arasında bindallılar ile birlikte abiye elbiselerde ilgi odağı oluyor. Abiyeler gerek açık bayanlar, gerekse de kapalı bayanlar için her özel günde olduğu gibi kına gecelerinde de ilgi odağı oluyor. Kına gecesi çeşitli eğlenceler ile geçeceği için kadınlar tarafından kıyafetin güzel olması kadar rahat olması da önem arz ediyor, dikkat edilecek etkenler arasında yer alıyor.

2017 yılında kına gecesine katılacak olan kapalı bayanlar için ilk önereceğimiz tesettür kınalık modelleri ise kabarık abiyeler ve uzun kuyruklu abiye elbise modelleri. Uzun kuyruklu abiyeler şık ve estetik görünümü ile birlikte farklı bir hava da katacaktır. Kabarık abiye elbise modelleri ise tıpkı gelinliklerde olduğu gibi gösterişli, rahat ve şık olduğu için kına gecelerinde de tercih ediliyor.

Whatsapp
Setr-i Nur
Setr-i Nur
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Lütfen hangi ilden yazdığınızı belirtiniz.